Aneta Kościołek
Redaktor prowadzący
Redaktor merytoryczna magazynu Współczesna Dietetyka. Dietetyk, biotechnolog. Wykładowca w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Szczególne zainteresowania naukowe: polifenole, żywienie kobiet w ciąży oraz wpływ żywienia na układ sercowo-naczyniowy. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Autorka publikacji naukowych oraz promotor kilkudziesięciu prac dyplomowych.Jakub Adamczewski
Dietetyk, dietetyk sportowy. Absolwent dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Aktualnie doktorant w Zakładzie Dietetyki Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Naukowo interesuje się ogólnopojętą dietetyką sportową, a szczególnie wpływem suplementacji na wskaźniki wydolności fizycznej sportowców różnych dyscyplin. Zawodowo współpracuje ze sportowcami, amatorami oraz osobami aktywnymi fizycznie.
Radosław Balwierz
Farmaceuta, doktor nauk farmaceutycznych, adiunkt w Katedrze Farmacji i Chemii Ekologicznej Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Autor licznych publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, kursów oraz wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Redaktor naukowy podręcznika Farmakoterapia. Kiedy żywność ma znaczenie. Interakcje leków z żywnością w praktyce dietetyka.
Barbara Joanna Bałan
Lekarz, specjalista chorób wewnętrznych, immunolog. Adiunkt w Zakładzie Immunologii, Biochemii i Żywienia WUM. Autorka licznych publikacji naukowych dotyczących właściwości immunomodulujących substancji pochodzenia roślinnego.
Tomasz Banasiewicz
Dyrektor Instytutu Chirurgii, Kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Endokrynologcznej i Onkologii Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalista chirurgii ogólnej, zajmujący się przede wszystkim chirurgią przewodu pokarmowego, w tym leczeniem operacyjnym chorób zapalnych jelit i innych schorzeń kolorektalnych (europejski certyfikat EBSQ). Członek licznych krajowych i zagranicznych zespołów ekspertów w zakresie koloproktologii, terapii podciśnieniowej, leczenia przetok okołoodbytniczych, chorób zapalnych jelit, autor ponad 300 publikacji naukowych, redaktor i współredaktor 5 monografii naukowych, redaktor naczelny Negative Pressure Wound Therapy Journal, pomysłodawca szeregu aplikacji medycznych, w tym do wspomagania leczenia ran, inicjator koncepcji prehabilitacji przedoperacyjnej.
Zuzanna Baraniak
Dietetyczka, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku dietetyka. Ukończyła kursy: Dietetyka Sportowa, Gut Check: Exploring Your Microbiome University of Colorado Boulder & University of Colorado System, Diabetes − a Global Challenge University of Copenhagen. Szczególnie bliski jest jej temat pracy z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi.
Agnieszka Barchnicka
Aktualnie jest w trakcie specjalizacji z hematologii w Oddziale Hematologicznym SPZOZ ZSM w Chorzowie, doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zygmunt Bartosiewicz
Certyfikowany terapeuta manualny i trener personalny, wykładowca akademicki AWF w Warszawie, twórca Kliniki Fizjoterapii.
Anna M. Basińska
Specjalista ds. naukowych Instytutu Mikroekologii w Poznaniu. Uzyskała stopień doktora nauk biologicznych na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest autorką publikacji naukowych w polskich i zagranicznych czasopismach oraz doświadczoną prelegentką. Obecnie związana jest z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu, który jako jednostka medyczna i badawcza realizuje wiele projektów naukowych i edukacyjnych oraz świadczy pacjentom usługi z zakresu nowoczesnej diagnostyki laboratoryjnej.
Katarzyna Bąbik-Bronić, BCBA
Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, certyfikowany analityk zachowania (BCBA), terapeuta i superwizor behawioralny PLTB. Analityk zachowania i psycholog w zespole żywienia i chorób dietozależnych Kliniki Pediatrii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wykładowca. Współtwórca kodeksu etycznego PLTB. Uczestniczka wielu szkoleń oraz konferencji krajowych, jak i międzynarodowych. Autorka wielu publikacji naukowych.
Karolina Paulina Bebelska
Absolwentka studiów doktoranckich I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, mgr położnictwa, autorka publikacji z zakresu położnictwa, ginekologii i neonatologii oraz prelegent konferencji naukowych, położna
Agnieszka Białek-Dratwa
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk, specjalista zdrowia publicznego, wieloletni nauczyciel akademicki. Od wielu lat pracuje jako dietetyk z osobami dorosłymi i dziećmi. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z żywieniem klinicznym i dietoterapią. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Otyłości Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu. Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych oraz podręczników dla studentów dietetyki. Jest autorką Standardów leczenia otyłości prostej u osób dorosłych − Polskiego Towarzystwa Dietetyki.
Filip Biernacki
Dietetyk kliniczny, wykładowca akademicki, członek Polskiego Towarzystwa Żywienia Dojelitowego, Pozajelitowego i Metabolizmu. Pracownik Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. W. Orłowskiego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie Warszawska Uczelnia Medyczna w Warszawie
Lena Błażejczyk
Absolwentka dietetyki stosowanej w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, autorka pracy dyplomowej dotyczącej entomofagii. Interesuje się w szczególności zagadnieniem dietetyki przyszłości oraz żywieniem dzieci i młodzieży.
Katarzyna Błażejewska-Stuhr
Autorka książek, m.in. "Odżywianie dzieci mądre i zdrowe".
Julia Bober
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk, członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego ze specjalnością Edukator zdrowotny. Autorka publikacji popularno--naukowych w czasopismach dla specjalistów. Prelegentka warsztatów zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci na temat racjonalnego odżywiania. W swojej pracy szczególny nacisk kładzie na indywidualną edukację żywieniową, która pomaga pacjentom zmienić podejście do odżywiania i zdrowego stylu życia. O zbilansowaną i zdrową dietę dba, nawet żeglując.
Paweł Bogdański
Specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjologii, certyfikowany lekarz lipidolog, Narodowy Specjalista Leczenia Otyłości Europejskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością z ponad 20-letnim doświadczeniem klinicznym. Kierownik Katedry Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, redaktor naczelny „Forum Zaburzeń Metabolicznych”, prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Kardiodiabetologicznego. Autor ponad 300 publikacji naukowych z dziedziny otyłości, cukrzycy typu 2, zaburzeń lipidowych i nadciśnienia tętniczego.
Martyna Bogusław
Psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta Gestalt w trakcie procesu szkolenia. Założycielka poradni psychodietetycznej Litehouse (litehouse.pl). Wierzy, że nasz umysł, ciało i emocje tworzą całość. Dlatego towarzyszy swoim klientom w odnajdywaniu równowagi we wszystkich tych obszarach. Inspiracje czerpie ze Wschodu, zgłębia jogę i ajurwedę. Kocha góry. Prywatnie żona i mama.
Iwona Boniecka
Adiunkt w Zakładzie Dietetyki Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dietetyk w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Metabolicznej Wojskowego Instytutu Medycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w opiece dietetycznej nad chorymi po operacjach bariatrycznych, w roku 2011 obroniła pracę doktorską pt. "Żywienie pacjentów po operacjach bariatrycznych jako element kompleksowego leczenia otyłości", którą realizowała pod kierunkiem prof. Bruno Szczygła, uzyskując stopień doktora nauk medycznych (specjalność żywienie). Autorka publikacji i wystąpień zjazdowych poświęconych zachowaniom żywieniowym i zasadom postępowania dietetycznego w chorobach metabolicznych oraz przed i po chirurgicznym leczeniu otyłości, kierownik i wykonawca projektów badawczych poświęconych otyłości olbrzymiej i jej powikłaniom.
Daria Borakowska
Mgr dietetyki ze specjalizacją żywienie kliniczne, starszy technik farmaceutyczny w aptece w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Uczestniczka seminarium doktoranckiego w dziedzinie nauki medyczne w WSIiZ z siedzibą w Rzeszowie. Współautorka monografii pt. ,,Farmakoterapia. Kiedy żywność ma znaczenie. Interakcje leków z żywnością w praktyce dietetyka” red. nauk. dr n. farm. Radosława Balwierza. Pasjonatka farmacji i dietetyki.
Anna-Maria Borucka
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dietetyk Rehasport Clinic w Poznaniu, prowadzi również swój gabinet, gdzie na co dzień współpracuje z pacjentami z chorobami dietozależnymi oraz trenującymi sporty wytrzymałościowe, z zamiłowania żeglarka oraz pasjonatka dwóch kółek.
Anna Brandys
Magister farmacji, specjalistka ds. farmacji aptecznej, pasjonatka dietetyki. W swojej praktyce aptekarza łączy dwie dziedziny – farmację i dietetykę, aby pomóc pacjentom osiągnąć maksymalny efekt terapeutyczny.
Bożena Bronek
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku pielęgniarstwo. Wykładowca przedmiotów medycznych w TEB Edukacja oraz szkołach policealnych MEDICUS.
Monika Bronkowska
Naukowiec i wykładowca akademicki w Instytucie Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Opolskim. Autorka wielu publikacji i monografii naukowych, książek popularnonaukowych, recenzent i promotor prac dyplomowych. Członek Komitetu Nauki o Żywieniu Człowieka PAN, wielu towarzystw naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Dietetyk i edukator w Poradni Dietetycznej – Akademia Diety.
Maria Brzegowy
Dietetyk i specjalista żywienia klinicznego. W obszarze jej zainteresowań zawodowych znajduje się przede wszystkim: chirurgia bariatryczna, wsparcie żywieniowe w chorobach nowotworowych, żywienie do- oraz pozajelitowe. Nauczyciel akademicki, dietetyk Narodowego Instytutu Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Krakowie, członek Zespołu Żywieniowego Szpitala. Aktywnie prowadzi edukację żywieniową w social mediach. Kontakt: https://mariabrzegowy-dietetyk.pl.
Karolina Brzostek
Absolwentka dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS.
Ewa Bulczak
Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku dietetyka. Od 8 lat prowadzi poradnię dietetyczną.
Justyna Bylinowska
Twórca i obecna redaktor naczelna portalu www.dietetycy.org.pl. Obroniła tytuł doktora z zakresu technologii żywności i żywienia warszawskiej SGGW. Zawodowo związana z dydaktyką przedmiotów z zakresu żywienia na uczelniach wyższych.
Łukasz Chajec
Naukowiec, edukator, nauczyciel akademicki, a przede wszystkim biolog. Pracownik Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego oraz Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Autor licznych publikacji naukowych, książek, kursów dydaktycznych oraz wystąpień na konferencjach krajowych i zagranicznych. Angażuje się w organizację różnorakich wydarzeń naukowo-dydaktycznych, a także konferencji naukowych. Jest członkiem Zespołu, który stworzył Fenka, pierwszego Wirtualnego Asystenta wspierającego maturzystów z biologii w nauce.
Karolina Chlebosz
Psycholog sportu, trener przygotowania mentalnego, pracownik dydaktyczny uczelni wyższych, instruktor sportu, nauczyciel wychowania fizycznego, sportowiec amator. Od wielu lat współpracuje z zawodnikami, trenerami, rodzicami i zespołami różnych dyscyplin. Swój warsztat doskonali poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach krajowych i międzynarodowych, superwizje, praktykę zawodową oraz liczne publikacje - współautorka książki „Trening Mentalny - Psychologia Sportu w Praktyce” oraz artykułów w czasopismach naukowych m.in. Journal of Sport & Exercise Psychology.
Krzysztof Chlebus
Specjalista chorób wewnętrznych, adiunkt w I Klinice Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Kierownik Krajowego Centrum Hipercholesterolemii Rodzinnej w Gdańsku. Autor publikacji z zakresu hipercholesterolemii rodzinnej.
Katarzyna Chojnacka
Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku biotechnologia. Pracownik laboratorium Instytutu Mikroekologii w Poznaniu. Na co dzień w badaniach mikrobioty jelitowej wykorzystuje m. in. techniki biologii molekularnej. Zagadnienia związane ze szczepami probiotycznymi poznała już podczas badań w ramach pracy magisterskiej.
Paulina Cholewińska
Specjalistka w Instytucie Żywności i Żywienia oraz Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej IŻŻ, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Łączy praktykę komunikacji marketingowej i wiedzę z zakresu jakości żywności i żywienia w pracy nad kampaniami społecznymi, narzędziami edukacyjnymi oraz analizą marek i w mediach społecznościowych.
Tomasz Chomiuk
Prezes Zarządu Mobilemed.pl., ekspert w zakresie fizjoterapii oraz regeneracji, wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także szkoleniowiec zajmujący się odnową biologiczną. Fizjoterapeuta Polskiej Misji Olimpijskiej podczas EYOF.
Paulina Chrzan
Absolwentka kierunku Dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Dietetyk w Rehasport Clinic w Poznaniu. Specjalizuje się w zakresie żywienia kobiet w ciąży i laktacji, żywienia podczas choroby Hashimoto oraz PCOS, w zespole jelita drażliwego oraz w żywieniu sportowców. Szczególnym zainteresowaniem darzy sporty zespołowe oraz gotowanie, czego efekty publikuje na łamach autorskiego bloga.
Agnieszka Ciepłowska
Absolwentka studiów na kierunku Dietetyka, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, trener personalny i autorka bloga żywieniowego. Zaangażowana w edukację dzieci i dorosłych, prowadziła warsztaty i wykłady dotyczące m.in. żywienia w sporcie, dietoterapii w osteoporozie, czy cukrzycy. Współpracowała z Akademią Judo i koordynowała poznański projekt edukacyjny Żywienie ma znaczenie. Obecnie prowadzi poradnię dietetyczną on-line.
Dominika Credo
Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny. Jest pracownikiem Oddziału Klinicznego Pediatrii i Endokrynologii Szpitala Pediatrycznego WUM. Na co dzień zajmuje się edukacją żywieniową dzieci z nadwagą, otyłością i współistniejącymi zaburzeniami. Aktualnie w trakcie studiów doktoranckich.
Magdalena Cubała-Kucharska
Założycielka Instytutu Medycyny Integracyjnej Arcana, z ponad 20-letnim doświadczeniem w dziedzinie medycyny funkcjonalnej. Od 2004 r. jest członkiem amerykańskiego ruchu Defeat Autism Now! Pracowała jako specjalistka do spraw autyzmu w Breakspear Medical Hospital UK oraz Autism Treatment Trust w Edynburgu. We współpracy z brytyjskim ESPA Research w Sunderland prowadzi badania naukowe nad mechanizmem nietolerancji pokarmowej oraz wpływu detoksyfikacji wątrobowej na funkcjonowanie mózgu dzieci ze spektrum autyzmu na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
Małgorzata Cyran
Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka w Rzeszowie. Ukończyła studia podyplomowe w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie, na kierunku Jakość i bezpieczeństwo żywności i żywienia, a także szkolenia specjalistyczne z zakresu dietetyki. Aktualnie Specjalista ds. Jakości Żywności w branży spożywczej oraz autorka artykułów dietetycznych, farmaceutycznych i żywieniowych.
Maja Czerwińska-Rogowska
Dietetyk kliniczny specjalizujący się w onkologii i zaburzeniach hormonalnych. Od 2015 pracuje w szpitalnym zespole żywieniowym, gdzie zajmuje się przede wszystkim pacjentami niedożywionymi i żywionymi dojelitowo. Autorka licznych publikacji i szkoleń dla dietetyków. Wykładowca Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Prelegentka na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Swoją wiedzę popularyzuje nagrywając podcast i pisząc artykuły naukowe i popularnonaukowe http://www.drmajaczerwinska.pl/
Aneta Czerwonogrodzka-Senczyna
Adiunkt w Zakładzie Żywienia Człowieka, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wieloletni pracownik Klinki Pediatrii i Endokrynologii Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Specjalizuje się w dietetyce pediatrycznej, żywieniu kobiet w ciąży i okresie laktacji oraz dietetycznym wspomaganiu zaburzeń płodności. Autorka licznych publikacji naukowych w tych obszarach wiedzy.
Łucja Czyżewska-Majchrzak
Dietetyk, specjalista ds. żywienia człowieka. Absolwentka stacjonarnych studiów doktoranckich w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od kilku lat prowadzi własny gabinet dietetyczny. W swojej działalności większość czasu przeznacza na pomoc dzieciom, uwzględniając ich potrzeby oraz kształtując zdrowe nawyki żywieniowe.
Dominika Dakowska
Wykładowca akademicki, dietetyk w Szpital Murcki Sp. z o.o. w Katowicach. Poprzez edukację żywieniową w ujęciu psychodietetycznym pomaga pacjentom zmieniać nawyki żywieniowe i podejście do odżywiania.
Maria Daniel
Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w trakcie specjalizacji z pediatrii w Oddziale Klinicznym Nefrologii i Pediatrii Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Andrzej Deptała
Kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej WUM i prorektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kierownik Kliniki Onkologii i Hematologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Specjalista w dziedzinach: chorób wewnętrznych, hematologii i onkologii klinicznej.
Małgorzata Desmond
Współzałożycielka Fundacji WIEMY CO JEMY. Prowadzi konsultacje medycyny żywienia oraz programy terapii żywieniowej w CM Gamma w Warszawie, a także – w ramach pracy doktorskiej w Institute of Child Health University College London – bada wpływ diety na czynniki ryzyka chorób krążenia u dzieci w Klinice Pediatrii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.
Anna Doboszyńska
Kierownik Katedry Pulmunologii oraz Katedry Pielęgniarstwa, Collegium Medicum, Uniwersytet Warminsko-Mazurski w Olsztynie. Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu. Konsultant wojewódzki ds pulmonologii na Waremii i Mazurach. Specjalistka w zakresie chorów wewnętrznych, chorób płuc, alergologii.
Bartłomiej Dorożyński
Dyplomowany dietetyk, absolwent Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej, dietetyk akademii piłkarskiej RKS „Raków” Częstochowa, dietetyk sportowy w Doro Pro Nutrition, autor publikacji naukowych w czasopismach z listy filadelfijskiej, wykładowca akademicki, członek PINES oraz PTD. ISAK poziom 1.
Katarzyna Drews-Raczewska
Dietetyk Instytutu Mikroekologii w Poznaniu, absolwentka studiów magisterskich i licencjackich na UM w Poznaniu, absolwentka podyplomowych studiów Żywienie i Wspomaganie Dietetyczne w Sporcie, ukończyła kurs Leczenia Żywieniowego Dla Członków Zespołów Żywieniowych (Polskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego). Przez półtora roku pracowała jako konsultant ds. żywienia klinicznego. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami borykającymi się z nadwagą i otyłością oraz chorobami metabolicznymi, a także sportowcami i osobami ze zwiększoną aktywnością fizyczną. Specjalistka w układaniu diety eliminacyjnej i eliminacyjno-rotacyjnej. Uczestniczyła, zarówno jako słuchacz, jak i prelegent, w warsztatach, szkoleniach i konferencjach dietetycznych.
Joanna Dronka-Skrzypczak
Autorka wielu artykułów na temat zdrowego odżywiania, diety eliminacyjnej. Prowadzi stronę www.dietaeliminacyjna.pl. Współpracuje między innymi z Instytutem Mikroekologii.
Joanna Drygiel
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz wielu kursów specjalistycznych w zakresie leczenia żywieniowego. Członek Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu. Prowadzi praktykę dietetyczną w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie zajmuje się jednocześnie pracą naukowo-badawczą oraz w Centrum Medycznym Damiana w Warszawie. Ponadto prowadzi szkolenia, kursy i warsztaty dla pacjentów, personelu medycznego oraz osób zainteresowanych tematyką żywienia. Współpracuje z fundacjami, stowarzyszeniami i uniwersytetami trzeciego wieku. Autorka poradników żywieniowych dla pacjentów, w różnych stanach chorobowych oraz artykułów o tematyce dietetycznej. Szczególnie interesuje się wsparciem dietetycznym w niedożywieniu, chorobach onkologicznych oraz autoimmunologicznych.
Jagoda Dudek
Dietetyk, biotechnolog medyczny ze specjalizacją w obszarze immunologii. Od lat prowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych oraz dietoterapię indywidualną i rodzinną. Specjalizuje się w pracy z osobami z zaburzonym funkcjonowaniem układu odpornościowego i pokarmowego oraz z osobami zmagającymi się z chorobami przewlekłymi.
Zainteresowania: żywienie neuroprotekcyjne, dietoterapia w leczeniu depresji, immunomodulacja żywieniem, żywność funkcjonalna, joga, gotowanie według pięciu przemian.
Monika Dudek-Palaczyk
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wydziału Lekarskiego II, kierunku Dietetyka. W ostatnich latach współpracowała jako dietetyk m.in. z Fundacją NUTRICIA (współtworząc program „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”), Fundacją Junior w Poznaniu, z Poradnią Nadciśnienia Tętniczego i Poradnią Zaburzeń Metabolicznych w Poznaniu, z gabinetem medycyny estetycznej Monalisa oraz Centrum Sportu i Rekreacji Fabianowo w Poznaniu. Obecnie prowadzi poradnię dietetyczną Simply Diet Plan we Wrześni.
Ewelina Estkowska
Absolwentka SGGW w Warszawie na kierunku dietetyka oraz technologia żywności i żywienia człowieka. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu psychodietetyki SWPS w Warszawie. Współpracowała z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej. Właścicielka poradni dietetycznej, pracuje z pacjentami zmagającymi się z chorobami dietozależnymi, kobietami w ciąży i podczas laktacji oraz sportowcami.
Agnieszka Falborska
Absolwentka dietetyki oraz studium przygotowania pedagogicznego do dydaktyki medycznej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Swoje działania zawodowe skupia wokół szeroko pojętej edukacji. Prelegentka konferencji poświęconych żywieniu w sporcie i zaburzeniom jedzenia. Wieloletnia instruktorka obozów aktywnych, a także obozu biegowego, podczas których prowadziła zajęcia sportowe oraz warsztaty żywieniowe dla młodzieży. Trener i szkoleniowiec z doświadczeniem w edukacji różnych grup odbiorców, zarówno specjalistów jak i pacjentów. Biegacz amator.
Kinga Falkiewicz
Dietetyk kliniczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Dietetyka, gdzie otrzymała tytuł magistra. Kontynuuje edukację na studiach podyplomowych z Psychodietetyki (SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny) Współpracuje z Instytutem Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej „Sanvita”. Doświadczenie zdobywała w warszawskich szpitalach i poradniach dietetycznych.
Agata Filipowicz
Naturopata, fitoterapeuta,dietoterapeuta, pedagog specjalny, specjalista SOIT, dietetyk w trakcie specjalizacji. Poszerza wiedzę uczestnicząc w kursach,szkoleniach i konferencjach branżowych. Autorka licznych artykułów w czasopismach eksperckich. Na co dzień prowadzi gabinet Dietoterapia w Kołobrzegu, gdzie łączy wiedzę z zakresu dietetyki i naturalnych metod wspierania organizmu. Obszar jej zainteresowań zawodowych to dietoterapia w migrenie, zaburzenia gospodarki węglowodanowej oraz dietoterapia w spektrum autyzmu i ADHD.
Adrianna Frelich
Tytuł magistra dietetyki zdobyła na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Współpracuje z przychodnią Premium Medical oraz Instytutem Sanvita. Poza tym pracuje w branży badań klinicznych, dbając o ich prawidłowy przebieg oraz rozwój.
Mirosława Gałęcka
Specjalistka chorób wewnętrznych. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 2006 roku prowadzi w Poznaniu Instytut Mikroekologii oferujący kompleksową diagnostykę przewlekłych dolegliwości, u podstaw których leży dysbioza jelitowa oraz przewlekły stan zapalny. Jest lekarzem o szerokim spektrum zainteresowań i holistycznym podejściu do pacjenta. W swej praktyce kieruje się zasadą, że zdrowie zaczyna się w jelitach. Na bazie wieloletniego doświadczenia jest specjalistką w prowadzeniu terapii probiotycznej/ mikrobiologicznej oraz diety spersonalizowanej.
Eliza Ganczarska-Kaliszuk
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, członek Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. Na co dzień specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej i stomatologii estetycznej, podchodząc do leczenia pacjent w sposób holistyczny. Założyciel Fundacji Be Active, prowadzącej szkolenia stomatologiczne dla studentów i młodych lekarzy dentystów. „Dorodent” Centrum Nowoczesnej Stomatologii i Protetyki w Warszawie, Stomatologia Izabelin.
Oliwia Gawlik-Kotelnicka
Specjalista w zakresie psychiatrii, związana zawodowo z I Katedrą Psychiatrii, Kliniką Zaburzeń Afektywnych i Psychotycznych, Kliniką Psychiatrii Młodzieżowej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
Mateusz Gessler
Z wykształcenia architekt ogrodowy, z zamiłowania kucharz i restaurator. Choć swojej przyszłości początkowo nie wiązał z kuchnią, los spłatał mu figla… Na szczęście! Obecnie prowadzi restaurację Warszawa Wschodnia, która wyśmienitą kuchnią i niebanalną atmosferą podbija gusta swoich gości. Przez “Warszawski Dzień” Mateusz Gessler przenosi przygotowane z niezwykłą starannością i dopracowaniem dania z restauracji prosto do Twojego domu.
Joanna Gieldarska
Psycholożka, psychoterapeutka, coach zdrowia. Absolwentka UW, Uniwersytetu SWPS i Collegium Civitas w Warszawie, ukończyła także dwuletnie szkolenie dialogu motywującego i jest certyfikowaną terapeutką motywującą Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej (certyfikat nr 97). Pracuje w podejściu poznawczo-behawioralnym, a w swojej praktyce wykorzystuje także elementy tzw. trzeciej fali CBT – poza dialogiem motywującym także ACT, DBT, mindfulness. Zajmuje się szeroko pojętą promocją zdrowia, jest współautorką projektu promocji zdrowia w miejscu pracy Work and Wellness.
Angelika Głodowska
Studentka kierunku dietetyka na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Członek Koła Naukowego Dietetyków. Zaangażowana w projekt ABC Żywienie oraz współorganizatorka edukacji żywieniowej prowadzonej w jednej ze szkół podstawowych w Poznaniu.
Natalia Główka
Dietetyk sportowy i kliniczny, doktorantka w Zakładzie Dietetyki w Instytucie Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalistka Fundacji Otylii Jędrzejczak i Swim For a Dream oraz członek organizacji The International Society of Exercise Immunology (ISEI). Zawodowo od wielu lat współpracuje ze sportowcami uprawiającymi różne dyscypliny wytrzymałościowe, natomiast naukowo zajmuje się immunożywieniem w sporcie oraz wpływem suplementacji ergogenicznej i strategii żywieniowych na specyficzne zdolności wysiłkowe.
Agata Głyda
Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, specjalistka psychodietetyki. Wykładowczyni studiów podyplomowych z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS. Autorka bestsellerowego poradnika dla kobiet „Równowaga. Jak ogarnąć dietę i odzyskać spokój”. Jesienią ukaże się druga książka „Ciałożyczliwość”. Praktykuje w prywatnym gabinecie, prowadzi warsztaty i szkolenia oraz psychoedukację w mediach społecznościowych na profilu @psycholog_na_diecie, gdzie zgromadziła ponad 60 tys. obserwatorów.
Małgorzata Goc
Dietetyk. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku Dietetyka. Kontynuuje edukację na stopniu magisterskim w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Członek zespołu Instytutu Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej „Sanvita”.
Aleksandra Górniakowska
Absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowi w Łodzi na kierunku dietetyka kliniczna. Uczestniczyła w szkoleniach, warsztatach i konferencjach dietetycznych. Do głównych zainteresowań należy dietetyka, gotowanie oraz sport.
Karolina Górnik-Horn
Dietetyk kliniczny, sportowy, psychodietetyk. Wykładowca na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie. Założycielka Centrum Dietetyki i Żywienia LemonDiet w Częstochowie.
Ewa Grabani
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk. Pracuje w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, Klinika Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii. Współpracownik Instytutu Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej „Sanvita”
Izabela Grabowska
Dietetyk sportowy, psychodietetyk. Absolwentka studiów doktoranckich w Zakładzie Fizjologii Stosowanej w Instytucie Medycyny Doświadczalnej Klinicznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (gdzie uzyskała tytuł dr n. med.). Od 2013 roku jest związana z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej. Współpracuje z Instytutem Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej „Sanvita”. Wykładowca na uczelniach wyższych (Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie).
Adam Grdeń
Doktorant w Zakładzie Technologii Mleczarstwa i Żywności Funkcjonalnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, gdzie zajmuje się projektowaniem nowej żywności dla sportowców. Dietetyk sportowy w Poradni Dietetycznej „Na Wagę Zdrowia” w Lublinie. Współzałożyciel firmy szkoleniowej EduNutrica.pl
Paula Grdeń
Doktorantka Szkoły Doktorskiej "Produkcja żywności o podwyższonych walorach prozdrowotnych" na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Dietetyk kliniczny w Poradni Dietetycznej Na Wagę Zdrowia w Lublinie specjalizująca się w zaburzeniach miesiączkowania i wspomaganiu leczenia niepłodności.
Współzałożycielka firmy szkoleniowej EduNutrica.pl.
Paulina Gryz-Ryczywolska
Naczelny dietetyk FOODWISE, pierwszej w Polsce internetowej kliniki dietetycznej dedykowanej mamom i dzieciom. Autorka wielu publikacji naukowych oraz artykułów dietetycznych, które ukazywały się zarówno w czasopismach branżowych i naukowych, jak i w magazynach lifestylowych i kobiecych. Z wykształcenia dietetyk specjalizujący się w żywieniu dzieci, dietach w chorobach nerek oraz w okresie ciąży i karmienia. Z zamiłowania poświęca się pracy z dziećmi oraz tworzeniu smacznych i prostych w przygotowaniu przepisów kulinarnych.
Karolina Grzywacz
Fizjoterapeutka w FootMedica, absolwentka Uniwersytetu Medycznego i Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Fizjoterapia. Jej obszarem
zainteresowania jest diagnostyka i leczenie stóp u dzieci. Autorka pracy dyplomowej pt.: „Poziom otłuszczenia a ukształtowanie stóp u dzieci w wieku 10−12 lat”.
Sylwia Gugała-Mirosz
Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW, ze specjalizacją dietetyka, aktualnie pracownik Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH oraz Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej. Na co dzień łączy wieloletnie doświadczenie naukowe i zdobytą wiedzę z praktyką w zakresie leczenia żywieniowego oraz dietoterapii. Współtwórczyni i aktywna realizatorka wielu programów promujących zdrowy styl życia co idealnie wpisuje się w zainteresowania związane z edukacją prozdrowtną, dietoprofilaktyką chorób cywilizacyjnych.
Dorota Gumiela
Absolwentka kierunku dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Asystent w Katedrze i Zakładzie Biochemii i Biologii Molekularnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Katarzyna Gumula-Kubicka
Adwokat w firmie prawniczej, specjalizuje się w zagadnieniach prawa gospodarczego i cywilnego oraz w obszarze ochrony danych osobowych. Zawodowo zajmuje się m.in. kontrolą i audytem w zakresie bezpieczeństwa danych, tworzeniem wewnętrznych procedur i dokumentacji oraz sporządzaniem opinii prawnych. Prowadzi szkolenia w zakresie praktycznego stosowania przepisów o ochronie danych osobowych. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie.
Monika Habik
NEUROGEN, neurologopeda kliniczny, autorka koncepcji karmienia terapeutycznego Human Touch. Wykładowca na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie od 5 lat prowadzi wykłady z warsztatami pt. „Karmienie terapeutyczne” dla studentów kierunków: Neurologopedia Kliniczna z Wczesną Interwencją oraz Logopedia Kliniczna. W swojej praktyce konsultuje i prowadzi terapię karmienia dzieci z wyzwaniami rozwojowymi, dzieci z grupy ryzyka zaburzeń karmienia.
Paulina Hetwer
Absolwentka dietetyki na CM Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dietetyk kliniczny w poradni Dobry Dietetyk w Wodzisławiu Śląskim. Szczególnie zainteresowana plejotropowym działaniem witaminy D oraz oddziaływaniem składników odżywczych na ekspresję genów.
John Hewley
Wybitny specjalista w zakresie aktywności fizycznej oraz dietetyki. Jest pracownikiem School of Exercise Science w Australian Catholic University (Melbourne, Australia). Zasiada w radach redakcyjnych wielu międzynarodowych czasopism, w tym: "American Journal of Physiology", "The Journal of Applied Physiology", "The Journal of Sports Sciences", "Medicine & Science in Sports & Exercise", "Sports Medicine", "The International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism". Zakres prac prowadzonych w laboratorium pod jego kierownictwem obejmuje m.in. oddziaływanie wysiłku fizycznego oraz żywienia na metabolizm mięśni.
Małgorzata Jackowska
Absolwentka i doktorantka Wydziału Żywienia Człowieka SGGW w Warszawie. Pracuje z rodzicami niemowląt i małych dzieci, prowadzi szkolenia i warsztaty oraz konsultacje indywidualne, tworzy treści edukacyjne. Autorka bloga www.malgorzatajackowska.com Specjalizuje się w tematyce żywienia niemowląt, małych dzieci i matek w okresie ciąży i karmienia piersią.
Joanna Jaczewska-Schuetz
Pracownik Instytutu Żywności i Żywienia oraz ekspert Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej IŻŻ. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Zaangażowana w realizację programów, których celem jest zwalczanie nadwagi i otyłości oraz promowanie nawyków prozdrowotnych, głównie w zakresie edukacji żywieniowej dzieci i młodzieży oraz rodziców. Konsultant merytoryczny z zakresu edukacji żywieniowej w szkołach i przedszkolach. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych dotyczących m.in. prawidłowego żywienia i stanu odżywienia dzieci i młodzieży. Realizator wykładów i warsztatów popularyzujących zasady prawidłowego żywienia.
Karolina Janion
Dietetyk specjalizująca się w żywieniu w chorobach nowotworowych i w żywieniu klinicznym, wykładowca akademicki w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach oraz dietetyk w Katowickim Centrum Onkologii. Współautorka licznych publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach zagranicznych i krajowych.
Dominika Jankowska
Absolwentka poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego specjalizująca się w dziedzinie diagnostyki mikrobiologicznej i biotechnologii. Autorka licznych artykułów naukowych posiadająca praktyczne doświadczenie z zakresu analizy ekosystemu jelitowego. Szkoleniowiec i zastępca dyrektora ds. naukowych Centrum Medycznego VitaImmun w Poznaniu, konsultant naukowy VitaimmunPET.
Magdalena Jarzębowska
Psycholog, specjalistka psychodietetyki, licencjonowana trenerka warsztatów psychologicznych rekomendowana przez PTP. Od wielu lat pracuje z osobami borykającymi się z otyłością oraz popularyzuje wiedzę psychodietetyczną poprzez liczne publikacje i wystąpienia.
Julia Jaskowska
Specjalistka dietoterapii niepłodności FertiMedica Centrum Wspierania Płodności.
Paulina Jeleniewicz-Karpierz
Absolwentka Wydziału Farmacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie pracuje w branży badań klinicznych, wspierając ich przebieg i rozwój od strony administracyjnej. Dodatkowo uzupełnia swoje doświadczenie w branży aptecznej, dyżurując w Aptece z Uśmiechem.
Justyna Jessa
Dietetyk kliniczny w klinice Una Medica – Centrum Medycyny Funkcjonalnej i Stylu Życia. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się pacjentami z SIBO (zespołem przerostu bakteryjnego w jelicie cienkim), chorobami metabolicznymi i autoimmunologicznymi, a także żywieniem dzieci i kobiet w ciąży. W Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie obroniła doktorat na temat bezpieczeństwa stosowania diet eliminacyjnych u dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Autorka książki „Autyzm i dieta – co jako rodzic powinieneś wiedzieć”, w której przytacza dane naukowe nt. powiązania zaburzeń ze spektrum autyzmu z dietą.
Magdalena Jodkiewicz
Dietetyk kliniczny w Dziale Żywienia Klinicznego oraz Poradni Chorób Metabolicznych w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie ma otwarty przewód doktorski. Dodatkowo prowadzi własną praktykę zawodową. Specjalizuje się w żywieniu onkologicznym chorych na nowotwory przewodu pokarmowego oraz nowotwory piersi.
Joanna Jurek
Doktor nauk biomedycznych ze specjalizacją w immunologii i żywieniu człowieka. Absolwentka studiów biomedycznych na Ulster University w Wielkiej Brytanii. Joanna posiada doświadczenie badawcze w badaniach klinicznych skupiających się na roli diety oraz mikrobioty człowieka. Aktywnie dzieli się wiedzą na łamach czasopism fachowych oraz podczas szkoleń. Współpracuje z partnerami przemysłowymi wdrażając najświeższe innowacje w dziedzinie żywienia człowieka i suplementacji.
Halina Jurkowska
Certyfikowany specjalisty Medycyny Anti-Age. W 2017 roku ukończyła zaawansowane szkolenie Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego – Ministerstwo Zdrowia FR pod kierownictwem profesor dr. n. med. Larysy Stiepanownej Sotnikowej. Od 2015 r. wdraża na terenie Polski i Unii Europejskiej wiedzę naukową i badawczą przy współpracy z Instytutem Biolit z Tomska i pracownikami naukowymi Syberyjskiego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku. Prowadzi szkolenia dla farmakologów, specjalistów medycyny naturalnej oraz wykłady dla studentów Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych.
Beata Kaczmarek
Psycholog Kliniczny, specjalistka w obszarze neuropsychologii, terapeutka systemowa. Pracuje w Katedrze i Klinice Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego oraz w Wielkopolskim
Stowarzyszeniu Wolontariuszy Opieki Paliatywnej „Hospicjum Domowe” w Poznaniu. Prowadzi diagnostykę i rehabilitację neuropsychologiczną oraz warsztaty i szkolenia. Realizuje ministerialny program „Wsparcie psychologiczne dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich” w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.
Wiktoria Kaczmarek
Studenckie Koło Naukowe Nutriepigenomiki, Zakład Chemii Biomedycznej, Katedra Biochemii Medycznej, Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, e-mail: wiktoria.kaczmarek@stud.umed.lodz.pl
Małgorzata Jolanta Kaczyńska
Certyfikowany terapeuta motywujący Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej. Od 2010 r. jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej, pracuje w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Warszawie, prowadzi terapie indywidualne i grupowe, w Instytucie Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej „Sanvita”.
Ewa Kąkol
Od ponad 20 lat na pokładzie Impel Cateringu, od startu zawodowego związana z obszarem technologii i rozwoju. Współtworzy nowe produkty i usługi wykorzystujące nowe technologie w obszarze cateringowym. Odważna, kreatywna, nie boi się trudnych wyzwań i wytrwale dąży do celu. Absolwentka Politechniki Opolskiej, na kierunku Zarządzanie. Zagorzała kibicka piłki siatkowej.
Mikołaj Kamiński
Sanprobi sp. z o.o. sp. k.
Anna Kania-Żak
Psychiatra, psychoterapeuta uzależnień i współuzależnień w procesie certyfikacji, wykładowca w Szkole Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień w Broku, obecnie uczestniczy w Szkole Trenerów Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych w Krakowie, współpracuje z Instytutem Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej Sanvita w Warszawie.
Karolina Karabin
Biolog molekularny, diagnosta laboratoryjny, konsultant ds. żywienia i stylu życia. Z wykształcenia biolog ze specjalizacją mikrobiologia i diagnosta laboratoryjny, z ponad 10-letnim stażem w pracy laboratoryjnej. Absolwentka Studium Medycyny Molekularnej oraz członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka. Kierownik grantów naukowych realizowanych w Pracowni Diagnostyki Molekularnej przy Klinice Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych WUM. Tytuł doktora nauk medycznych w zakresie biologii medycznej obroniła na I Wydziale Lekarskim WUM. W pracy naukowej interesują ją mechanizmy molekularne powstawania różnych chorób, ponieważ jest to klucz do ich zapobiegania i punkt wyjścia do opracowywania skutecznych terapii. Z tego powodu w swojej pracy doktorskiej zajmowała się zagadnieniem podłoża genetycznego białaczek u dorosłych i możliwością zastosowania u nich terapii celowanych. Autorka wielu prac naukowych i popularnonaukowych z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, biologii molekularnej i żywienia. Jej pasją jest dietetyka i tematy związane ze zdrowiem przewodu pokarmowego. Szczególnie interesuje ją wpływ szeroko pojętego współczesnego stylu życia na procesy molekularne w organizmie i długowieczność. Wiedzą dotyczącą diagnostyki i dietoterapii chorób dzieli się ze specjalistami i pacjentami na konferencjach, szkoleniach, webinarach oraz na łamach czasopism branżowych i portali internetowych, a także na swoim koncie na Instagramie @dr_karabin
Agnieszka Kaufman-Szymczyk
Zakład Chemii Biomedycznej, Katedra Biochemii Medycznej, Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, e-mail: agnieszka.kaufman-szymczyk@umed.lodz.pl
Samar Khanafer-Gniadek
Uczestniczka III edycji programu MasterChef, której umiejętności kulinarne docenił m.in. Gordon Ramsay i Michel Roux Sr. Pół Polka, pół Libanka, ekspert od kuchni arabskich w Polsce. Autorka książki "Hummus, za'atar i granat", bloga BlogSamar.com oraz felietonów dla NaTemat.pl. Gotuje na antenie Dzień Dobry TVN, publikuje m.in. dla Magazynu Kuchnia.
Katarzyna Kieres
Dietetyk kliniczny, absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Na co dzień prowadzi dietoterapie pacjentów z chorobami serca na oddziale rehabilitacji kardiologicznej w Dolnośląskim Centrum Chorób Serca „Medinet”.
Mariola Klocek-Kopacz
Magister Zdrowia Publicznego z specjalnością dietetyka. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Na co dzień pracuje
w Klinicznym Oddziale Otyłości dziecięcej i chorób kości w Szpitalu Miejskim w Tychach, gdzie zajmuje się edukacją żywieniową dzieci, nastolatków oraz ich rodzin z chorobą otyłościową. Dodatkowo posiada długoletni staż pracy zawodowej z pacjentami chorującymi na cukrzycę.
Patrycja Kłósek
Dietetyk kliniczny, doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie prowadzi firmę Paleta diet zajmującą się szkoleniem dietetyków w zakresie dietoterapii, stosowania diagnostyki medycznej w poradnictwie żywieniowym, leczeniu żywieniowym chorób nowotworowych i zaburzeń odżywiania. Autorka publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach, na co dzień specjalizująca się w procesach redukcji masy ciała u pacjentów otyłych z wykorzystaniem technik motywacyjnych.
Zdzisław Kochan
Biochemik, kierownik Zakładu Biochemii Żywienia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W swojej pracy naukowej skupia się przede wszystkim na wpływie żywienia na metabolizm energetyczny, przemiany węglowodanów i tłuszczów, a także mikrobiotę jelit człowieka.
Grażyna Konińska
Dietetyk, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
Kamil Korcala
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Fizjoterapia oraz 2-letniej Medycznej Szkoły Policealnej o profilu Technik Masażysta, Trener Personalny od ponad 3 lat. Zwraca szczególną uwagę na istotę stosowania ruchu w celu zapobiegania i leczenia dolegliwości bólowych. Specjalizuje się w masażu relaksacyjnym, limfatycznym, sportowym, a także odchudzającym. Od wielu lat pasjonat sportów walki oraz sportów siłowych.
Daria Kotek
Dietetyczka Instytutu Mikroekologii w Poznaniu. Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Dietetyka. Swoją wiedzę pogłębia nieustannie poprzez liczne szkolenia i kursy. Dzięki temu nie tylko wzbogaca, ale również ugruntowuje swoje wiadomości nt. nadwrażliwości pokarmowych oraz mikrobioty jelitowej. Specjalizuje się w dietach eliminacyjnych, ma doświadczenie w pracy z pacjentami z nadwagą oraz otyłością. Uczestniczyła, zarówno jako słuchaczka, jaki i prelegentka, w warsztatach, szkoleniach i konferencjach dietetycznych.
Marta Koziarska
mgr farmacji z ponad 20-letnim doświadczeniem, szkoleniowiec, autorka licznych publikacji w tematach zdrowotnych. Członek Rady Naukowej i ekspert merytoryczny marki Dr Las, zastępca redaktor naczelnej portalu Radioklinika.pl.
Matylda Kręgielska-Narożna
Dietetyk kliniczny, promotor zdrowia. Adiunkt w Katedrze Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych i Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W codziennej praktyce zajmuje się poradnictwem dietetycznym. Udziela kompleksowych porad żywieniowych w nadwadze, otyłości (w tym w czasie farmakoterapii oraz przed i po operacjach bariatrycznych), nadciśnieniu tętniczym, zaburzeniach lipidowych, cukrzycy, miażdżycy, insulinooporności oraz w zespole policystycznych jajników. W praktyce łączy współczesną wiedzę akademicką i umiejętności psychodietetyczne.
Przemysław Krzeszowski
Założyciel DietetykPro, główny analityk, Inspektor Ochrony Danych Osobowych (IODO)
Maja Krzyżanowska
Pasjonatka tematyki zaburzeń odżywiania oraz aktywna uczestniczaka wielu konferencji w zakresie psychodietetyki. Studentka studiów magisterskich na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz kierunku psychologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
Bartosz Kulczyński
Dietetyk, doktorant Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Współwłaściciel Fundacji Dietoterapii i Promocji Zdrowia. Redaktor w czasopiśmie naukowym „Postępy Dietetyki w Geriatrii i Gerontologii”.
Karolina Kulik-Kupka
Dietetyk ,doktor nauk o zdrowiu z doświadczeniem w dietetyce onkologicznej, żywieniu w chorobach endokrynologicznych, wsparciu pacjentów z chorobami nerek oraz dietetyce pediatrycznej. Łącząc praktykę kliniczną z badaniami naukowymi tworzy spersonalizowane zalecenia żywieniowe wspierające zdrowie pacjentów. Jeste autorką wielu publikacji i aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych, dzieląc się swoją wiedzą i pasją do zdrowego stylu życia.
Milena Kuzaka
Absolwentka dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracownik Poradni Diabetologicznej Instytutu Matki i Dziecka. Zajmuje się konsultacjami dietetycznymi pacjentów z cukrzycą, insulinoopornością, cukrzycą ciążową, chorobami dietozależnymi. Edukator cukrzycowy oraz trener osobistych pomp insulinowych.
Adrian Kwaśny
Magister dietetyki, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wykładowca, prelegent szkoleń, czynny zawodowo dietetyk.
Marzena Lamont
Dietetyk i specjalista ds. zdrowia publicznego. Główny dietetyk serwisu Kcalmar i współautorka oprogramowania Kcalmar.pro dla dietetyków. Doktorantka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych.
Barbara Laskus
Dietetyk kliniczny, absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku dietetyka. Współpracuje z Instytutem Zdrowego Żywienia i
Dietetyki Klinicznej Sanvita.
Klaudia Lefek
Dyplomowany dietetyk, absolwentka Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Uczestniczka licznych szkoleń i konferencji o tematyce żywienia człowieka. Od 2022 roku Główny Dietetyk w Impel Catering.
Sylwia Leszczyńska
Członek Polskiego Towarzystwa Dietetycznego oraz Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Dietetyk i psychodietetyk, a także specjalista w zakresie immunożywienia. Jako założyciel i właściciel Instytutu Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej "Sanvita" współpracuje z zespołem dietetyków specjalizujących się w różnych dziedzinach dietoterapii oraz lekarzami innych specjalizacji, by wspólnie - kompleksowo leczyć pacjentów zgłaszających się po pomoc.
Marta Lewandowicz
Doktor nauk medycznych, pracownik Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Dietetyk oraz prezes zarządu Fundacji Dietoterapii i Promocji Zdrowia „KIERUNEK ZDROWIE”. Zastępca redaktora naczelnego czasopisma naukowego „Postępy Dietetyki w Geriatrii i Gerontologii”. Dietetyk oraz wykładowca w „WSWOP” Hospicjum Domowe. Na co dzień zajmuje się pracą z pacjentami oraz badaniami klinicznymi.
Autorka wielu publikacji naukowych. prelegentka konferencji naukowych.
Karolina Lewandowska-Klafczyńska
Dietetyk, psychodietetyk, edukator społeczny w cukrzycy. Ukończyła studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i studia podyplomowe na SWPS w Warszawie. Obecnie pracuje w szpitalu pediatrycznym w Warszawie, koordynuje pracę dietetyka na oddziale psychiatrii, gdzie ma stały kontakt z pacjentami zmagającymi się zaburzeniami odżywiania, depresją, autyzmem itp., Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyków i Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci.
Tatiana Lewicka
Od wielu lat zajmuje się problematyką schorzeń układu nerwowego oraz konsekwencjami jego uszkodzenia. Główny kierunek zainteresowań obejmuje dysfagię neurogenną, czyli zaburzenia połykania. Autorka i współautorka wielu publikacji, wykładowca akademicki, szkoleniowiec. Na co dzień pracuje w Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym UCK w Katowicach, opiekuje się pacjentami z zaburzeniami mowy i komunikowania się, które są wynikiem udaru, choroby Parkinsona, choroby Alzheimera i innych schorzeń układu nerwowego. Wieloletnie doświadczenia i obserwacje wynikające ze współpracy w wielospecjalistycznych zespołach były inspiracją do współautorstwa z Aleksandrą Pol kierunku studiów podyplomowych „Neurodietetyka” na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Katedra i Klinika Neurologii; Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach Oddział Neurologii z Pododdziałem Udarowym
Michał Lisiecki
Przedsiębiorca i storyteller biznesowy. Aktywnie śledzi i wdraża nowe trendy dotyczące pracy w sprzedaży – od motywowania zespołów handlowych i budowania inspirujących historii, wspierających przekonywanie klientów, aż do zastosowań reguł wpływu społecznego w codziennej pracy i rozwoju osobistym handlowców oraz przedsiębiorców. Autor bloga artofsale.com.pl oraz artykułów i audycji poświęconych sprzedaży, storytellingowi i etycznemu wpływaniu na zachowania klientów.
Katarzyna Lubecka
Zakład Chemii Biomedycznej, Katedra Biochemii Medycznej, Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, e-mail: katarzyna.lubecka@umed.lodz.pl
Dorota Łukasiewicz-Śmietańska
Absolwentka Międzywydziałowego Studium Biotechnologii SGGW. Stopień doktora otrzymała na podstawie rozprawy: "Ocena genetycznego zróżnicowania myszy selekcjonowanych przeciwstawnie w kierunku zmiany masy ciała przez wiele pokoleń." Obecnie adiunkt w Instytucie Żywienia i Żywności. Członek Polskiego Towarzystwa Genetycznego.
Zuzanna Łukaszewicz
Dietetyczka i psychodietetyczka zajmująca się edukacją żywieniową i pracą indywidualną z pacjentem. Absolwentka dietetyki UM w Poznaniu. Ukończyła liczne kursy i szkolenia głównie w tematyce mikrobioty, dietoterapii w chorobach, jak i psychoedukacji. Ma doświadczenie w pracy między innymi z dziećmi z wybiórczością pokarmową, niepłodnością, chorobami autoimmunizacyjnymi, alergiami pokarmowymi, oraz z pacjentami z nadwagą i otyłością.
Agata Łyczek
Biolog, absolwentka na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego. Od lat związana z działem naukowo-medycznym firmy Nutricia, jako Medical Science Liaison w obszarze intensywnej terapii, chirurgii oraz onkologii. Autor publikacji dotyczących metabolizmów białek, prelegentka na konferencjach krajowych. Naukowo interesuję się biologią komórki, metabolizmem białek w różnych sytuacjach klinicznych, tkanką mięśniową jako narządem endokrynnym, wpływem miokin na skuteczność terapii w różnych obszarach klinicznych.
Magdalena Maciejewska-Cebulak
Doktor nauk medycznych, dietetyk medyczny, psycholog, współautorka książki „Nie daj się rakowi. Wsparcie żywieniowe w chorobie nowotworowej”. Dietetyk Samodzielnego Zespołu Dietetyków Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Wykładowca akademicki i menadżer kierunku „Dietetyka” w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.
Dominika Maciejewska-Markiewicz
Katedra Żywienia Człowieka i Metabolomiki, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, autorka bloga metabolika.pl
Monika Maćków
Dietetyk i psychodietetyk, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku dietetyka. Asystent w Katedrze Żywienia Człowieka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, członek m.in. Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, European Academy of Pediatrics i European Academy of Allergy and Clinical Immunology. Uczestniczka wielu konferencji poświęconych żywieniu, alergiom, w tym alergiom pokarmowym.
Prelegent na konferencji Żywienie dziecka wczoraj i dziś 20–21.11.2020 r. Kraków
Justyna Malinowska
Absolwentka Dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, obecnie również doktorantka w Szkole Doktorskiej WUM, wykonująca pracę naukowo-badawczą w Zakładzie Medycyny Laboratoryjnej. Autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych na temat diety i zdrowego stylu życia, prowadzi stronę www.justynamalinowska.com.pl
Sylwia Małgorzewicz
Kierownik Katedry Żywienia Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Klinika Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych UCK Gdańsk. Zainteresowania: nefrologia, żywienie kliniczne. Doświadczenie naukowe obejmuje prace badawcze dotyczące zaburzeń stanu odżywienia w chorobach przewlekłych, a szczególnie przewlekłej chorobie nerek oraz w zakresie nefrologii i żywienia klinicznego. Jako naukowiec współpracuje z ośrodkami w kraju i za granicą, wyniki badan publikuje w prestiżowych czasopismach naukowych
Martyna Marciniak
Dietetyk, absolwentka studiów licencjackich oraz magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Asystent naukowo dydaktyczny w Katedrze i Klinice Gastroenterologii, Dietetyki oraz Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Współpracuje z pacjentami w dwóch poznańskich poradniach – Alfa Medica Centrum Medyczne oraz Centrum Medyczne Ułańska. Swoją praktykę opiera o najnowsze dostępne informacje wg. Evidence Based Nutrition oraz Evidence Based Medicine. Prócz dietetyki oraz sportu fascynuje ją psychologia, szczególnie złożoność funkcjonowania ludzkiej psychiki.
Maria Marlicz
Sanprobi Sp. z o.o. sp.k.
Wojciech Marlicz
Klinika Gastroenterologii PUM w Szczecinie
Justyna Marszałkowska-Jakubik
Dietetyk, nauczyciel akademicki, autorka bloga „Zdrowo najedzeni”, na którym publikuje dietetyczne porady, wyłącznie sprawdzone przepisy oraz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się w czasie konsultacji pytania. Występuje w roli eksperta zarówno na konferencjach naukowych, jak i w audycjach radiowych oraz programach telewizyjnych. Autorka e-booka „Jak oswoić Hashimoto?
Arkadiusz Matras
Dietetyk sportowy, współzałożyciel Dietetyki #NieNaŻarty. Naukę łączy z praktyką, pisząc z jednej strony naukowe artykuły, z drugiej współpracując z ambitnymi amatorami oraz sportowcami na szczeblu międzynarodowym
Justyna Mazurek
Lekarz w trakcie specjalizacji z rehabilitacji medycznej, magister fizjoterapii, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gościnny wykładowca Uniwersytetów Trzeciego Wieku we Wrocławiu, Trzebnicy i Białej Rawskiej, członek Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, Polskiego Towarzystwa Neurorehabilitacji, współautorka „Encyklopedia Seniora”.
Dominika Mękal
Doktorantka na Wydziale Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dietetyczka w Radiology Therapeutic Center Poland w Krakowie oraz asystentka w Zakładzie Profilaktyki Onkologicznej.
Małgorzata Mękus
Pracownik naukowy oraz dietetyk Instytutu Żywności i Żywienia. Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego ze specjalizacją żywienie człowieka i dietetyka oraz studiów podyplomowych z zakresie poradnictwa dietetycznego i bezpieczeństwa żywności. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Doświadczenie zawodowe, wiedzę i umiejętność pracy z pacjentem zdobyła między innymi w Ogólnopolskim Centrum Dietetyki Instytutu Żywności i Żywienia, w Klinice Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii oraz w Poradni Chorób Metabolicznych i Leczenia Otyłości Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Specjalizuje się w dietoprofilaktyce i dietoterapi nadwagi i otyłości, zaburzeń lipidowych, nadciśnienia tętniczego oraz chorób układu pokarmowego.
Aleksandra Michalska-Grzonkowska
Absolwentka studiów podyplomowych Zarządzanie Podmiotami Leczniczymi Uniwersytetu Gdańskiego. Pracuje w Krajowym Centrum Hipercholesterolemii Rodzinnej w Gdańsku.
Anna Mienicka
Pielęgniarka z 20-letnim stażem pracy z pacjentami z cukrzycą. Od 10 lat zajmuje się chorymi z zespołem stopy cukrzycowej. Certyfikowany Trener Pompy firmy MEDTRONIC.
Anna Milewicz
Dietetyk kliniczny, specjalista psychodietetyki. Pracuje w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Zaangażowanie w pracę łączy z wiedzą na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu w sytuacji zdrowia i choroby.
Magdalena Milewska
Adiunkt w Zakładzie Żywienia Człowieka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członek Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego. Autorka wielu publikacji naukowych i programów edukacyjnych.
Paweł Mirosz
Technolog żywności, dietetyk, specjalista ds. bezpieczeństwa żywności. Od blisko 10 lat związany z firmą doradczą IGI Food Consulting, w której realizuje projekty doradcze dla branży spożywczej i farmaceutyczne dotyczące wprowadzania nowych produktów na rynek, specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących bezpieczeństwa, klasyfikacji, znakowania i reklamy żywności funkcjonalnej, suplementów diety i produktów dietetycznych oraz nowej żywności.
dr n. med. Piotr Miśkiewicz
specjalista chorób wewnętrznych, adiunkt w Katedrze i Klinice Endokrynologii WUM, konsultant endokrynolog w Instytucie Kardiologii w Warszawie.
Justyna Mizera
Od lat współpracuje z wybitnymi sportowcami, w tym olimpijczykami, mistrzami Europy i świata.
Bożena Morzycka
Kierownik Pracowni Badania Pozostałości Pestycydów Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie
Dorota Musiał
Kierownik Działu Badań Genetycznych w EUROIMMUN POLSKA Sp. z o.o, absolwentka biologii ze specjalnością mikrobiologia (Uniwersytet Wrocławski), z doktoratem w zakresie biologii medycznej i medycyny molekularnej (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu), specjalizuje się w diagnostyce genetycznej i molekularnej oraz systemach zarządzania jakością w laboratorium medycznym, zarządza laboratorium EUROIMMUN DNA, jest wykładowcą konferencyjnym i współtwórcą kursu online pt. Diagnostyka i prowadzenie pacjenta z celiakią dla dietetyków.
Paula Nagel
Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji), Politechniki Łódzkiej (Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności) oraz studiów podyplomowych z zakresu dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Doświadczenie i umiejętność pracy z pacjentem zdobyła w Instytucie Żywności i Żywienia oraz w trakcie pracy jako dietetyk kliniczny w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim. Obecnie swoje umiejętności rozwija w Pracowni Prewencji i Leczenia Żywieniowego Nowotworów Instytutu Żywności i Żywienia.
Monika Namysłowska
Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym. Od kilku lat prowadzi swoją poradnie dietetyczna oraz przeprowadza warsztaty żywieniowe. Uczestniczka licznych szkoleń i konferencji dietetycznych. Głównym obszarem zainteresowań sa diety w chorobach cywilizacyjnych.
Małgorzata Nieżychowska
Diagnosta laboratoryjny i dietetyk (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu), Product Manager ds. nietolerancji pokarmowych w EUROIMMUN POLSKA Sp. z o.o., wykładowca konferencyjny oraz współtwórca kursu on-line dla dietetyków pt. Diagnostyka i prowadzenie pacjenta z celiakią.
dr inż. Katarzyna Okręglicka
Specjalista w zakresie żywienia człowieka i dietetyki, pracownik naukowy w Zakładzie Medycyny Zapobiegawczej i Higieny Warszawskiego Uniwersytetu
Medycznego, autorka wielu publikacji naukowych i popularnych.
Magdalena Osińska
Absolwentka Białostockiego Uniwersytetu Medycznego. Uczestniczka wielu konferencji, podczas których zdobywa wiedzę i doświadczenie.
Marcin Osowski
Dietetyk w „Praktyczna Strona Dietetyki” specjalizujący się w pracy z młodymi sportowcami. Od 2015 roku wykładowca akademicki SWSM w Katowicach. Autor publikacji w recenzowanych czasopismach polsko i anglojęzycznych oraz współautor książek z zakresu dietetyki.
Lucyna Pachocka
Pracownik naukowy w Instytucie Żywności i Żywienia, kierownik Ogólnopolskiego Centrum Dietetyki Instytutu Żywności i Żywienia, menedżer projektów badawczych w ramach projektu menedżer dla nauki i biznesu.
Marcin Pajkowski
Kardiolog, pracuje w Krajowym Centrum Hipercholesterolemii Rodzinnej w Gdańsku, gdzie od kilku lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z tym schorzeniem. Ponadto jest zatrudniony w Zakładzie Diagnostyki Chorób Serca Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na stanowisku asystenta.
Magdalena Pakulska
Psycholożka w trakcie szkolenia do uzyskania certyfikatu psychoterapeutki w nurcie ericksonowskim w Poznaniu. Ukończyła studia magisterskie z psychologii klinicznej oraz studia podyplomowe z psychodietetyki na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Od 3 lat prowadzi szkolenia i warsztaty dla dorosłych, których celem jest redukcja stresu z wykorzystaniem techniki Mindfulness. Ma doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania, doświadczającymi lęków, poszukującymi celu i swoich wartości. W nurcie, w którym pracuje, ceni przede wszystkim nastawienie na zasoby klienta, koncentrację na przyszłości i cele. W swojej pracy lubi wykorzystywać opowieści, bajki i metafory.
Anna Paluch
Właścicielka Gabinetu Psychodietetycznego Flow By Ania, autorka e-kursów z zakresu psychologii dla dietetyków, szkoleniowiec w Psychologii w Polsce sp. z.o.o. oraz zastępca redaktor naczelnej „Magazynu Psychologicznego Bang!”, prowadzi portal dbamocud.pl ze Strefą Specjalisty dla dietetyków.
Grzegorz Pamrów
Absolwent Uniwersytetu w Sydney i Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2013 współtworzy i prowadzi kurs English for Clinical Dietetics and Nutrition.
Damian Parol
Z wykształcenia dietetyk i psychodietetyk. Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Pod przewodnictwem prof. Artura Mamcarza obronił z wyróżnieniem pracę doktorską na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Tematem rozprawy był wpływ diety wegańskiej na wydolność biegaczy długodystansowych. Współautor rozdziałów w podręcznikach akademickich Kardiologia sportowa w praktyce klinicznej (PZWL) oraz Medycyna stylu życia (PZWL). Autor licznych publikacji naukowych, popularnonaukowych i specjalistyczny dotyczących dietetyki, treningu i medycyny stylu życia oraz bloga damianparol.com
Joanna Pieczyńska
Technolog żywności i doradca żywieniowy, specjalista psychodietetyki. Absolwentka Wydziału Technologii Żywności i Żywienia Człowieka AR we Wrocławiu oraz studiów doktoranckich na UMed we Wrocławiu (dr nauk farmaceutycznych w specjalności bromatologia). Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Dietetyki i Bromatologii na Wydziale Farmaceutycznym UMed we Wrocławiu. Jest wiceprzewodniczącą Polskiego Towarzystwa Dietetyki, oddziału wrocławsko-opolskiego. Ma kilkunastoletnie praktyczne doświadczenie w pracy z pacjentami.
Oliwia Pietrasińska
Dietetyk, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Członkini zespołu Instytutu Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej „Sanvita”, gdzie pracuje z osobami pragnącymi zmienić swoje nawyki żywieniowe, z pacjentami z nadwagą, otyłością, zaburzeniami odżywiania, stosującymi dietę bezglutenową, roślinną (wegetariańską i wegańską) oraz z pacjentami z zaburzeniami gospodarki hormonalnej i nietolerancjami pokarmowymi.
Monika Pietrzyk-Bilska
Specjalność: psychologia kliniczna i osobowości, dietetyk kliniczny, arteterapeuta.
Michał Płecha
Student dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, absolwent prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W wolnym czasie oddaje się pasji jaką jest bieganie. Szczególnym zainteresowaniem darzy dietetykę sportową, której różne koncepcje weryfikuje na treningach i zawodach.
Aleksandra Pol
W swojej pracy zawodowej prowadzi dietoterapię osób dorosłych oraz dzieci z chorobami, zaburzeniami oraz z niepełnosprawnościami ruchowymi i/lub intelektualnymi, wykładowca akademicki, prowadzi szkolenia, warsztaty, jest autorką i współautorką publikacji, stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, będąc uczestnikiem wielu kursów i konferencji, także jako prelegent na konferencjach krajowych i zagranicznych. Współpracuje m.in. ze Śląską Akademią Parkinsona, Polskim Stowarzyszeniem Chorych na Miastenię Gravis „Gioconda”, Zespołem Szkolno-Rewalidacyjnym Szkoła Życia w Rybniku. Wieloletnie doświadczenia i obserwacje wynikające ze współpracy w wielospecjalistycznych zespołach były inspiracją do współautorstwa z Tatianą Lewicką kierunku studiów podyplomowych „Neurodietetyka” na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Afiliacje: POHL, VICTUS MED; Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie, Centrum Integracji Sensorycznej w Warszawie.
Bartłomiej Pomorski
Prezes Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej oraz członek organizacji Professionals in Nutrition for Exercise and Sport (PINES). Współwłaściciel poradni dietetycznej „Dietetyka Sportowa”, w której na co dzień współpracuje jako dietetyk ze sportowcami, zarówno amatorami, jak i zawodowcami.
Joanna Popek
Przewodnicząca PZZD, dietetyk, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zawodowo zajmuje się żywieniem kobiet karmiących i dzieci. Prowadzi prywatną praktykę w Poznaniu, gdzie również współpracuje ze szkołami rodzenia. Jest też pracownikiem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie pracuje przy projektach naukowych oraz prowadzi zajęcia dydaktyczne.
Liliana Pratzer-Kubicka
Zdobywała wiedzę na SGGW i Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pasjonatka nauki języków obcych, włada biegle językiem angielskim i francuskim. W ‘English for Clinical Dietetics and Nutrition’ jest odpowiedzialna za language content development.
Zuzanna Przewoźny
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na kierunku dietetyka; doświadczenie zbierała w gabinetach dietetycznych i oddziałach szpitalnych; pracuje w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu, specjalizuje się w układaniu diet eliminacyjnych i indywidualnie dobranych pod problemy zdrowotne; interesuje się dietą roślinną oraz jej wpływem na mikrobiotę jelitową i zdrowie człowieka.
Izabela Przybysz
Specjalista do spraw żywienia, absolwentka SGGW w Warszawie, współpracownik w Instytucie Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej „Sanvita”, z zamiłowania również instruktor fitness aerobic.
Malwina Puchalska
Studentka dietetyki klinicznej w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, ukończyła liczne szkolenia z zakresu dietetyki, głównym obszarem jej zainteresowań jest dietoterapia chorób autoimmunizacyjnych.
Alicja Ratajczak
Dietetyk i doktorantka w Katedrze i Klinice Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Autorka wielu prac opublikowanych
w czasopismach krajowych i zagranicznych. Stale poszerzaną wiedzę wykorzystuje jako wykładowca akademicki oraz podczas współpracy ze swoimi pacjentami.
Marzena Rojek-Ledwoch
Dietetyczka i psychodietetyczka, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w pracy z pacjentem indywidualnym cierpiącym na zaburzenia odżywiania oraz chorobę Parkinsona. Od 12 lat współpracuje z Ośrodkiem Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka” gdzie zdobywała doświadczenie w pracy z osobami chorującymi na jadłowstręt psychiczny, bulimię i inne ED. Jest autorką licznych publikacji popularnonaukowych oraz czterech książek dotyczących tematyki żywności i żywienia („Polskie Superfood” ,„Dieta #hormony kobiecie i styl życia”, „Zdrowe ciało. Niski indeks glikemiczny”, „Dieta przeciwzapalna” wyd. SBM). Prowadzi wykłady i warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży. Edukuje również seniorów . Prowadzi szkolenia dla specjalistów z zakresu żywienia w zaburzeniach odżywiania.
Marzena Romanowska-Kocejko
Pracuje w Krajowym Centrum Hipercholesterolemii Rodzinnej w Gdańsku, gdzie od kilku lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z tym schorzeniem.
Karolina Rowgało-Daniel
Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, certyfikowana Terapeutka Motywująca Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej, specjalistka psychodietetyki, promotorka zrównoważonego podejścia do prowadzonego stylu życia. Jej obecne działania zawodowe koncentrują się wokół psychologii zdrowia oraz wykorzystywania gier i ich elementów jako narzędzi do zmiany zachowania. Swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywała koordynując oraz współtworząc programy profilaktyki zdrowia, prowadząc szkolenia i warsztaty dla różnorodnych grup odbiorców, a także konsultacje indywidualne z osobami w procesie zmiany nawyków zdrowotnych. Autorka szkoleń o zastosowaniu gamifikacji w kształtowaniu i wspieraniu zmiany zachowań zdrowotnych. Współpracuje z Instytutem Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej „Sanvita".
Anna Rudnicka
Specjalistka do spraw komunikacji naukowei i medycznej, edukatorka z zakresu żywienia i tematów związanych ze zdrowiem człowieka. Z wykształcenia dietetyk i epidemiolog, absolwentka warszawskiego SGGW, stypendystka uniwersytetów UniLaSalle we Francji i NCHU w Tajwanie. Tytuł doktora z wyróżnieniem zdobyła na Universidad de Murcia w Hiszpanii, we współpracy z Uniwersytetem Harvarda i szpitalem Mount Sinai w Nowym Jorku. Wiedzę z zakresu badań klinicznych, którą wykorzystuje w swojej codziennej praktyce, zdobywała na Uniwersytecie Oxfordzkim. Uczestniczka licznych kursów, warsztatów i konferencji o tematyce zdrowia i pielęgnacji, autorka artykułów popularnonaukowych i publikacji naukowych.
Iwona Sajór
Dietetyk kliniczny, ekspert ds. żywienia w fundacji DKMS i Centrum Edukacji Zdrowotnej, doktorantka na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki i Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Chorób Metabolicznych i Gastroenterologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, kierowała Pracownią Prewencji i Leczenia Żywieniowego Nowotworów w Instytucie Żywności i Żywienia.
Ewa Ehmke vel Emczyńska – Seliga
Dietetyk – absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie wieloletni pracownik Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych oraz Poradni Chorób Metabolicznych (Centrum Chorób Rzadkich) Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, wykładowca Wyższej Szkoły Rehabilitacji i SWPS oraz konsultant medyczny w klinice Neurosphera – Centrum Leczenia Padaczki w Warszawie. Specjalista w zakresie dietetyki pediatrycznej i wrodzonych wad metabolizmu po wielu polskich i zagranicznych szkoleniach z tego zakresu. W pracy zajmuje się głównie prowadzeniem pacjentów z chorobami rzadkimi i padaczką lekooporną (dieta ketogenna).
Agnieszka Senk
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. W pracy zawodowej związana ściśle z obszarem edukacji pacjenta. Jako ekspert zaangażowana w takie projekty, jak: Medonet.pl, atopowe sos.pl, związana z Fundacją Szczęśliwi bez Cukru. Jako dietetyk rodzinny prowadzi indywidualne poradnictwo dietetyczne w ramach własnej praktyki Bodylicious, gdzie szczególną troską otacza dzieci, kobiety w ciąży, karmiące matki oraz ich najbliższą rodzinę. Współpracuje z przedszkolami, gdzie prowadzi warsztaty dla dzieci oraz personelu, pomagając wprowadzać zdrową dietę w placówkach. Autorka bloga o zdrowym odżywianiu bodylicious.pl.
Magdalena Siuba-Strzelińska
Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Dietetyk, realizator projektu Centrum Edukacji Żywieniowej oraz wielu innych projektów i programów dotyczących zwalczania nadwagi i otyłości w Polsce (m.in. POL-HEALTH, Zachowaj równowagę).
Karolina Skonieczna-Żydecka
Zakład Biochemii i Żywienia Człowieka, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Kinga Skoracka
Wykładowca akademicki, doktorantka w Katedrze Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, uczestniczka studiów podyplomowych na kierunku Psychodietetyka. Autorka publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych. Prowadzi indywidualne poradnictwo żywieniowe, co pozwala przekładać wiedzę teoretyczną na praktykę.
Sylwia Skrzyńska
Absolwentka Politechniki Łódzkiej i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na co dzień zajmuje się badaniami klinicznymi, autorka wielu publikacji naukowych i prelegentka konferencji naukowych.
Radosław Smolik
Popularyzator wiedzy, twórca projektu „Dietetyka oparta na faktach”, członek Centrum Szkoleń Sportowych, autor wielu opartych na dowodach naukowych publikacji dotyczących żywienia, żywności i suplementacji.
Urszula Somow
Obecnie współpracuje z jednym z najlepszych klubów siatkarskich w Polsce PGE Skry Bełchatów. Współpracowała z kadrami narodowymi, a także z indywidualnymi sportowcami.
Katarzyna Stachowiak
Absolwentka Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Dietetyk, główne obszary zainteresowań to żywienie dzieci i kobiet w ciąży oraz żywienie w sportach wytrzymałościowych.
Marta Stelmasiak
Doktorantka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Zakładzie Immunologii, Biochemii i Żywienia, absolwentka technologii żywności i żywienia człowieka SGGW. Zainteresowania naukowe skupiają się wokół immunonutrition, immunologii ciężkich zakażeń, żywności funkcjonalnej i składników prozdrowotnych.
Joanna Stodolna-Tukendorf
Dyrektor merytoryczny FootMedica Klinika Zdrowej Stopy, fizjoterapeutka, kosmetolog, współautor „Wielkiej Fizjoterapii”, propagatorka wiedzy na temat stóp i ich oddziaływania na cały narząd ruchu człowieka oraz hipermobilności konstytucjonalnej, czyli wrodzonej nadruchomości.
Kamilla Strączek
Pracownik Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii, Chorób Metabolicznych i Kardiologii Wieku Rozwojowego SPSK nr 1 PUM.
Agata Stróżyk
Dietetyk kliniczny i dziecięcy, pracownik naukowy w zespole żywienia i chorób dietozależnych w Klinice Pediatrii WUM. Specjalistka diety z ograniczeniem FODMAP (Uniwersytet Monasha) oraz autorka książki „Dieta low-FODMAP”. Autorka wielu publikacji naukowych dotyczących zaburzeń czynnościowych, alergii na pokarmy i żywienia dzieci. Miłośniczka Evidence-Based Medicine. Ukończyła studia podyplomowe z żywienia i suplementacji w sporcie (AWF w Warszawie) oraz kurs żywienia w pediatrii (PGPN). Prowadzi szkolenia w Centrum Szkoleń Dietetyki Klinicznej. Członkini Komitetu Allied Health Professional oraz Edukacyjnego ESPGHAN oraz członkini PTGHiZDz, EAACI i Cochrane.
Weronika Strugała
Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Swoje doświadczenie zdobywała w róznych poradniach i szpitalach. Jej głównym obszarem zainteresowania jest wpływ żywienia na płodność oraz tzw. programowanie żywieniowe.
Patrycja Surmela
Dyplomowany dietetyk oraz technolog żywności. Szczególne zainteresowania to dietetyka sportowa, a także mikrobiom człowieka. W wolnym czasie biega, chodzi na siłownię oraz na boulder. Prowadzi bloga "Healthy Fit Place", gdzie dzieli się informacjami ze świata dietetyki.
Agnieszka Surwiłło-Snarska
Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW ze specjalizacją dietetyka oraz studiów podyplomowych na kierunku Psychodietetyka. Pracuje jako dietetyk w Dziale Żywienia Klinicznego oraz Poradni Chorób Metabolicznych Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Jest członkinią Szpitalnego Zespołu Żywieniowego. Prowadzi seminaria i wykłady m.in. z tematyki leczenia żywieniowego w onkologii. Jest także członkinią Polskiego Towarzystwa Żywienia Dojelitowego, Pozajelitowego i Metabolizmu.
Patrycja Szachta
Stopień doktora nauk biologicznych uzyskała w trakcie studiów doktoranckich w Klinice Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Dyrektor ds. naukowych
w Centrum Medycznym Vitaimmun. Posiada wieloletnie praktyczne i teoretyczne doświadczenie z zakresu utajonych nadwrażliwości pokarmowych oraz zaburzeń mikroflory jelitowej.
Anna Szcześniak
Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Dietetyka. Pracuje w Instytucie Mikroekologii, specjalizuje się w układaniu diet eliminacyjno- -rotacyjnych. W swojej praktyce wykorzystuje wiedzę z zakresu wpływu mikrobioty jelit na organizm człowieka. Interesuje się także wpływem diety na choroby cywilizacyjne, w szczególności choroby układu sercowo- -naczyniowego. Edukację żywieniową pacjenta traktuje jako kluczowy element opieki dietetycznej.
Paweł Szewczyk
Dietetyk, wykładowca akademicki we Wrocławiu, Nysie i Katowicach. Szkoleniowiec dietetyków, lekarzy, trenerów i pasjonatów zdrowego trybu życia, prelegent konferencji krajowych i międzynarodowych. Praktykujący dietetyk, pracujący głównie z osobami aktywnymi. Wieloletni ekspert magazynów „Men’s Health" i „Women’s Health", autor paruset prac
popularnych i naukowych. Główny dietetyk Fundacji Badamy Suplementy.
Dorota Szostak-Węgierek
Dietetyk kliniczny i dziecięcy, pracownik naukowy w zespole żywienia i chorób dietozależnych w Klinice Pediatrii WUM. Specjalistka diety z ograniczeniem FODMAP (Uniwersytet Monasha) oraz autorka książki „Dieta low-FODMAP”. Autorka wielu publikacji naukowych dotyczących zaburzeń czynnościowych, alergii na pokarmy i żywienia dzieci. Miłośniczka Evidence-Based Medicine. Ukończyła studia podyplomowe z żywienia i suplementacji w sporcie (AWF w Warszawie) oraz kurs żywienia w pediatrii (PGPN). Prowadzi szkolenia w Centrum Szkoleń Dietetyki Klinicznej. Członkini Komitetu Allied Health Professional oraz Edukacyjnego ESPGHAN oraz członkini PTGHiZDz, EAACI i Cochrane.
Monika Szulińska
Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, sekretarz i jedna z założycielek PTLO, klinicystka zajmująca się leczeniem otyłości od 20 lat. Współautorka najnowszych „Zaleceń klinicznych dotyczących postępowania u chorych na otyłość 2022. Stanowisko PTLO”. Współorganizatorka ogólnopolskich konferencji naukowych dotyczących tematyki otyłości i zaburzeń metabolicznych. Autorka ponad 200 publikacji naukowych z dziedziny otyłości, cukrzycy typu 2, zaburzeń lipidowych i nadciśnienia tętniczego. Wykładowczyni, aktywna uczestniczka programów edukacyjnych i badawczych zarówno dla pacjentów, jak i dla specjalistów.
Monika Szulińska
Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, sekretarz i jedna z założycielek PTLO, klinicystka zajmująca się leczeniem otyłości od 20 lat. Współautorka najnowszych „Zaleceń klinicznych dotyczących postępowania u chorych na otyłość 2022. Stanowisko PTLO”. Współorganizatorka ogólnopolskich konferencji naukowych dotyczących tematyki otyłości i zaburzeń metabolicznych. Autorka ponad 200 publikacji naukowych z dziedziny otyłości, cukrzycy typu 2, zaburzeń lipidowych i nadciśnienia tętniczego. Wykładowczyni, aktywna uczestniczka programów edukacyjnych i badawczych zarówno dla pacjentów, jak i dla specjalistów.
Natalia Szupryczyńska
Dietetyk, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, doktorantka i asystent w Zakładzie Biochemii Żywienia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Dietetyk w Krajowym Centrum Hipercholesterolemii Rodzinnej. Wykładowca w WSZ w Gdańsku oraz edukator żywieniowy współpracujący ze Stowarzyszeniami i Fundacjami. Szczególnie interesuje się witaminami, dietoterapią w zaburzeniach lipidowych, chorobach nerek i żywieniem ciężarnych.
Oliwia Szymanowicz
Diagnosta laboratoryjny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Obecnie doktorantka na Doctoral School PUMS, ze specjalnością: neurologia - migrena, w Pracowni Neurobiologii Katedry i Kliniki Neurologii UMP. Pasjonatka mikrobiologii i podróży.
Dorota Szymańska
Absolwentka SWSM w Katowicach na kierunku dietetyka kliniczna. Współautorka publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach zagranicznych, autorka licznych publikacji popularnonaukowych z dziedziny dietetyki pediatrycznej. Szczególnie interesuje się neofobią pokarmową, wybiórczością pokarmową i ARFID. Współzałożycielka Centrum Diagnozy Zaburzeń Karmienia i Jedzenia u Dzieci „Brzuszek”. Na co dzień prowadzi Poradnię Żywienia Dzieci w Bielsku-Białej gdzie przyjmuje głównie dzieci z wyzwaniami żywieniowymi i rozwojowymi, chorobami genetycznymi oraz wymagającymi leczenia żywieniowego. Wspiera terapią karmienia dzieci i ich rodziny, współpracując z lekarzami, neurologopedami, terapeutami SI i psychologami. Swoją wiedzą dzieli się prowadząc cykliczne szkolenia dla dietetyków w Centrum Szkoleń Dietetyki Klinicznej oraz jako prelegentka na konferencjach. Prywatnie pasjonatka górskich wycieczek i miłośniczka dobrej książki.
Paulina Szymczak
Dietetyk kliniczny. Psychodietetyk. Autorka planera skupiającego się na mindful eatingu, redukcji stresu i budowaniu nawyków „uważny planer”. Specjalizuję się w leczeniu zaburzeń odżywiania i ich powikłań jelitowo – żołądkowych oraz hormonalnych. W pracy bazuje na dialogu motywacyjnym i skupia się na osi jelito–mózg, które mają bezpośredni wpływ na zachowania żywieniowe. Poza konsultacjami prowadzi liczne szkolenia i warsztaty z zakresu dietetyki klinicznej i psychodietetyki.
Zuzanna Szypowska-Koperda
Dietetyk kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku Dietetyka. Doświadczenie i umiejętności w pracy z pacjentami pozyskiwała w łódzkich i warszawskich szpitalach. Współorganizatorka i prowadząca warsztaty o tematyce żywienia dla dzieci w przedszkolach. Uczestniczka licznych konferencji, a także szkoleń z zakresu psychodietetyki, dietetyki klinicznej i sportowej. Autorka artykułów z zakresu z zakresu zdrowego żywienia i dietetyki klinicznej. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się na łamach magazynów, w audycjach radiowych i programach telewizyjnych. Obecnie członek zespołu specjalistów Centrum Respo oraz Instytutu Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej 'Sanvita'. W swojej pracy z pacjentami edukuje jak zdrowo się odżywiać, osiągnąć i zachować prawidłową masę ciała, a także wspomóc stan zdrowia przez zmianę nawyków żywieniowych. Współpracuje z osobami posiadającymi zaburzenia gospodarki hormonalnej i węglowodanowej, choroby autoimmunologiczne, nietolerancje i alergie pokarmowe, a także osobami aktywnymi fizycznie, kobietami ciężarnymi i karmiącymi piersią oraz dziećmi.
Anna Taraszewska
Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Współrealizator działań w programach zwalczania nadwagi i otyłości, promowania nawyków prozdrowotnych. Autor i współautor publikacji naukowych i popularnonaukowych dotyczących dietoprofilaktyki i dietoterapii chorób niezakaźnych, prawidłowego żywienia i stanu odżywienia dzieci i młodzieży. Realizator wykładów i warsztatów popularyzujących zasady prawidłowego żywienia wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców. Wieloletni pracownik Instytutu Żywności i Żywienia, ekspert Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej IŻŻ. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki.
Dominika Tomaszewska
Diagnosta laboratoryjny, dietetyk kliniczny. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; współzałożycielka poradni dietetycznej Diet-Therapy, pracownik Wojskowego Instytutu Medycznego w pracowni endokrynologii i biochemii; autorka szkoleń z zakresu diagnostyki oraz dietoterapii zaburzeń hormonalnych, niepłodności i chorób autoimmunologicznych.
Jan Tomaszewski
Dietetyk kliniczny, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, współzałożyciel poradni dietetycznej Diet-Therapy, zajmuje się dietą w zaburzeniach metabolicznych i hormonalnych, autor szkoleń z dietoterapii i diagnostyki w niepłodności.
Anna Tomczyk
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Właścicielka poradni EAT DIETETYK. Współprowadzi zajęcia dotyczące edukacji żywieniowej dla kobiet w ciąży.
Aleksandra Ulatowska
Absolwentka WUM oraz SWPS w Warszawie. Współautorka książki dla dzieci ”Bułka i Spółka, rzecz o zdrowym jedzeniu”. Na co dzień angażuje się w pracę z dziećmi oraz dorosłymi z nadwagą, otyłością, zaburzeniami odżywiania. Pracuje w „Perspektywach. Ośrodku Relacji i Zdrowia Psychicznego” w Warszawie, szpitalu pediatrycznym w Dziekanowie Leśnym oraz jako wykładowca dietetyki.
Viola Urban
Dyplomowana dietetyczka, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Autorka bloga OkiemDietetyka.pl, który w ostatnim roku odwiedziło ponad 850 tys. unikalnych użytkowników. Napisała też 3 książki kulinarne: "Poranne Inspiracje", "Dieta na Wynos" oraz "Czas na Obiad", które ukazały się na rynku w ponad 30 tys. egzemplarzach. Współtwórczyni kursu online Przedsiębiorczy Dietetyk. Prywatnie fanka dobrego jedzenia, fotografii, podróży, jogi, długich wycieczek rowerowych i psów rasy mix.
Nicole Vogt
Absolwentka dietetyki na wydziale Lekarskim I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń z zakresu żywności oraz żywienia klinicznego. Specjalizuje się w dietetyce klinicznej i pediatrycznej.
Joanna Walasek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk, biolog, absolwentka studiów magisterskich na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach oraz na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Absolwentka studiów podyplomowych na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach oraz na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Katowicach. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, Szkoleniowiec w Akademii Dietetyki Klinicznej z zakresu Żywienia w Nieswoistych Chorobach Zapalnych Jelit, Certyfikowany Ekspert Programu ModuLife mającego na celu prawidłowe żywienie osób z chorobą Leśniowskiego-Crohna, uczestnik szkolenia SOIT – Specjalista przyjazny insulinoopornym polecany na stronie Fundacji (https://szkoleniesoit.pl/specjalisci_soit/walasek-joanna/). Autorka wielu artykułów z zakresu żywienia w różnych jednostkach chorobowych publikowanych w renomowanych czasopismach. Obecnie prowadzi własny Gabinet Dietetyki Klinicznej w Chorzowie. Autorka strony internetowej: www.dietetykwalasek.pl
Kamila Wasiluk
Absolwentka stomatologii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz studiów z specjalizacyjnych z ortodoncji na Uniwersytecie Krems w Austrii. Od wielu lat zajmuje się kompleksowym leczeniem wad zgryzu w oparciu aparaty stałe i technikę CAD wprowadzoną przez dr Greenfielda z USA. Prywatnie pasjonuje się zdrowych stylem życia i odżywiania.
Dorota Waśko-Czopnik
Lekarz, specjalista chorób wewnętrznych, gastroenterolog, dyplomowany konsultant żywieniowy, autorka ponad 130 publikacji medycznych i książek z zakresu gastroenterologii, dietetyki i żywienia, wykładowca licznych konferencji medycznych, gastroenterologicznych i dietetycznych. Na co dzień pracuje jako adiunkt w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jako lekarz, gastroenterolog i dietetyk zdaje sobie sprawę jak ważne w życiu człowieka jest zdrowe i zrównoważone odżywianie oraz jak znaczący ma wpływ na organizm. Pacjenta traktuje indywidualnie, z uwzględnieniem jego potrzeb i problemów zdrowotnych na makroskładniki pokarmowe, w sposób jak najbardziej naturalny, opierając się na produktach ogólnodostępnych i nieprzetworzonych.
Natalia Wawszczyk
Specjalistka w obszarze uroginekologii i opieki okołoporodowej. Zaangażowana w rozwój kobiecej fizjoterapii w Polsce, wspiera kobiet na różnych etapach życia.
Edyta Węcławska
Dietoterapeuta chorób wewnętrznych i metabolicznych. Ekspert w obszarze schematów suplementacji dietetycznych. Szkoleniowiec i autorka wielu webinarów, artykułów i warsztatów. Propagatorka wiedzy na temat leczenia i diagnostyki chorób współistniejących zaburzających prawidłowy rozwój dzieci.
Maja Węgrzyn
Dietetyk kliniczny. Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum. Pracuje na Oddziale Klinicznym Urologii i Urologii Onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Na co dzień prowadzi dietoterapię pacjentów z chorobami urologicznymi oraz nefrologicznymi.
Agnieszka Wierzbicka
Diagnosta laboratoryjny, adiunkt WSIE Szczecin, absolwentka studiów WNP US Szczecin, PUM Szczecin, studiów podyplomowych z analityki medycznej, dietetyki, zarządzania, higieny i epidemiologii.
Marceli Wiski
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Swoje zainteresowanie ukierunkowuje na dietetykę sportową. Aktualnie członek Dietetyki #NieNaŻarty, gdzie pracuje jako dietetyk zarówno z początkującymi, jak i elitarnymi sportowcami.
Klaudia Wiśniewska
Dietetyczka kliniczna, wykładowczyni i założycielka Centrum Terapii Dietetycznej SPOT (www.centrumspot.pl), gdzie na co dzień pracuje z pacjentami. W ramach swojej pracy doktorskiej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym bada skuteczność diet roślinnych w aspekcie otyłości i innych chorób metabolicznych. Prze wiele lat w ramach pracy w instytutach naukowych, w tym w Instytucie Żywności i Żywienia koordynowała projekty edukacyjne o zasięgu ogólnopolskim. Nadal chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi, nie tylko w gabinecie. Usłyszeć ją można w Dzień dobry TVN, Pytaniu na Śniadanie, Onet Rano #wiem oraz w Polskim Radio. Jest autorką licznych publikacji naukowych z zakresu diet roślinnych, otyłości i chorób układu pokarmowego.
Dariusz Włodarek
Lekarz medycyny, dietetyk i żywieniowiec. Kierownik Zakładu Dietetyki Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Autor podręczników do dietetyki oraz szeregu artykułów w tej dziedzinie. Zajmuje się leczeniem żywieniowym oraz badaniami w zakresie znaczenia diety w utrzymaniu prawidłowego stanu zdrowia i w różnych jednostkach chorobowych.
Natalia Wódzka-Jedynasty
Specjalistka ds. odżywiania oraz diet coach. W swojej pracy łączy wiedzę z zakresu funkcjonowania układu pokarmowego z technikami mindfulness oraz z treningiem zmiany nawyków. Swoją wiedzę uzupełnia cały czas o liczne szkolenia oraz kursy z zakresu dietetyki, dietoterapii, mikrobioty jelitowej, psychodietetyki, a także warsztaty rozwojowe. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku „Dietetyka – poradnictwo żywieniowe" oraz półroczny kurs Diet Coaching zakończony certyfikacją. Ukończyła również kurs MBSR.
Anna Wojtasik
Doktor technologii żywności i żywienia, specjalista z zakresu żywienia człowieka. Absolwentka Wydziału Technologii Żywności SGGW w Warszawie.
Adiunkt w Instytucie Żywności i Żywienia. Współrealizatorka projektów i programów, m.in. dotyczących zwalczania nadwagi i otyłości w Polsce,
a także grantów dotyczących oceny żywienia i stanu odżywienia chorych na celiakię i opracowania klinicznych zaleceń w projektowaniu diet dla
osób nietolerujących glutenu. Prowadzi działalność dydaktyczną na studiach podyplomowych oraz poradnictwo dietetyczne w Ogólnopolskim
Centrum Dietetyki IŻŻ. Autorka licznych publikacji z zakresu żywienia człowieka.
Diana Wolańska-Buzalska
Dietetyk, ekspert Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, wieloletni pracownik naukowy Instytutu Żywności i Żywienia. Autorka badania „Zespół metaboliczny a gęstość mineralna kości”, współrealizator projektów i programów dotyczących zwalczania nadwagi i otyłości w Polsce - POL-HEALTH, „Zachowaj równowagę”, projektów edukacji żywieniowej, min. Zielona kraina, Zdrowa ONA. Czynna dietetyczka prowadząca poradnictwo indywidualne i grupowe. Z zamiłowania zainteresowana dietoterapią chorób żywieniowozależnych oraz prawem żywnościowych środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i suplementów diety. Autorka tekstów popularnonaukowych, naukowych, prelegentka branżowych warsztatów i konferencji. Wykładowca i opiekun praktyk zawodowych studentów kierunku dietetyka.
Katarzyna Wolnicka
Kierownik Zakładu Edukacji Żywieniowej w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego PZH – PIB, dietetyk. Autorka wielu publikacji i poradników dotyczących roli żywienia w etiopatogenezie i profilaktyce chorób dietozależnych. Współautorka „Zaleceń zdrowego żywienia” w formie talerza. Zajmuje się m.in. opracowywaniem i upowszechnianiem zaleceń żywieniowych, koordynacją projektów badawczych i kampanii społecznych z zakresu edukacji żywieniowej, oceną stanu odżywienia i sposobu żywienia. Prowadzi również szkolenia dla dietetyków, intendentów, pacjentów, konsumentów z zakresu m.in. zasad prawidłowego żywienia, a także obowiązujących przepisów prawnych w tym zakresie.
Luiza Woźniak
Dietetyk, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Główne zainteresowania dietetyczne to dietoterapia osób chorych na cukrzycę, żywienie dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także alergie i nietolerancje pokarmowe.
Marta Woźniak
Dietetyk kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Autorka artykułów do specjalistycznego czasopisma dla dietetyków ,,Współczesna Dietetyka”.
Organizatorka szkoleń dla dietetyków z zakresu dietetyki sportowej, trenerów personalnych, trenerów przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeutów. Sama również uczestniczyła w wielu kursach dotyczących żywienia osób aktywnych oraz pracowała jako trener personalny.
Doświadczenie praktyczne zdobywała pod okiem wielu specjalistów z zakresu dietetyki klinicznej oraz sportowej. Aktualnie kontynuuje rozwój oraz poszerzanie wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej w Instytucie Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej ,,Sanvita”. Przyszłość wiąże z dietetyką sportową i współpracą z zawodowymi sportowcami.
Agnieszka Wroczyńska
Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, magister filozofii i psychologii, absolwentka studiów z zakresu seksuologii.
Agnieszka Zakrzewska
Dr n. med., nauczyciel akademicki. Od ponad 20 lat prowadzi badania naukowe. Doświadczenie zdobywała pracując w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku oraz na stażach naukowych. Od kilku lat pracuje nad tworzeniem środków przyspieszających gojenie ran i kompozycji suplementów diety. Lubi dobrą książkę, kino i jazz oraz Męskie Granie. W wolnych chwilach gotuje dla przyjaciół.
Anna Zaręba
Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej, specjalizacja dietetyka kliniczna. Zajmuje się edukacją żywieniową dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych. Rozwija także wiedzę w zakresie psychologii i psychodietetyki.
Agnieszka Zdonek
Dietetyczka kliniczna. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Żywienie Człowieka i Dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Specjalizuje się we wsparciu żywieniowym w insulinooporności, cukrzycy, chorobach tarczycy oraz doradztwie dietetycznym u osób stosujących dietę roślinną. Certyfi kowany specjalista SOIT (School Of Insulinresistance Therapy) – specjalista przyjazny insulinoopornym.
Anna Zmarzły
Ośrodek Żywienia Klinicznego, WSS im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu
Aleksandra Żyła-Pawlak
Pracuje jako specjalista dietetyk w Klinice Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. W swojej codziennej pracy zajmuje się dietetyką pediatryczną, głównie pacjentami na przewlekłym żywieniu dojelitowym oraz pozajelitowym. Opiekun praktyk i staży studenckich (Warszawski Uniwersytet Medyczny, SGGW, Wyższa Szkoła Rehabilitacji). Autorka publikacji naukowych, prelegentka konferencji oraz warsztatów szkoleniowych przeznaczonych dla dietetyków, lekarzy, pielęgniarek, neurologopedów i studentów.
Katarzyna Żywczyk
Specjalista ds. Żywienia, Nestlé Polska